آموزش چاپ تیشرت مشکی به روش سابلیمیشن

آموزش چاپ تیشرت مشکی به دو روش، با استفاده از کاغذ ترانسفر و پارچه نرم پشت چسب دار، به ساده ترین شکل ممکن تهیه شده است. همچنین به بسیاری از نکات ضروری مورد نیاز برای داشتن یک چاپ با کیفیت اشاره شده است. توصیه می شود ابتدا متن را مطالعه کنید و سپس ویدئوی مربوط به آموزش تیشرت مشکی را به دقت مشاهده نمایید.

چاپ تیشرت مشکی با پارچه نرم پشت چسب دار

پارچه ای سفید رنگ با جنسی بسیار نرم و لطیف می باشد که پشت آن به چسب آغشته شده است. همان طور که می دانید برای چاپ سابلیمیشن نیاز به بستر سفید رنگ داریم. از طرف دیگر جنس پارچه نیز باید از الیاف مصنوعی باشد یا حداقل درصدی از الیاف مصنوعی در بافت پارچه به کار رفته باشد. بنابراین در چاپ لباس هایی که مشکی یا رنگی هستند و همچنین پارچه هایی که الیاف طبیعی دارند مانند تیشرت پنبه می توانیم از پارچه نرم پشت چسب دار استفاده کنیم.

ملزومات مورد نیاز برای چاپ تیشرت مشکی به کمک پارچه نرم پشت چسب دار

  1. دستگاه پرس حرارتی صفحه تخت
  2. تیشرت مشکی
  3. ارچه نرم پشت چسبدار در ابعاد متناسب با تیشرت (A3 یا A4). اگر شما به ابعاد کوچکتری نیاز دارید می توانید به کمک قیچی آن را برش بزنید.
  4. چسب و کاغذ نسوز
  5. طرح پرینت گرفته شده به صورت آینه ای (دقت داشته باشید که برای پرینت طرح حتما از کاغذ چاپ سابلیمیشن و جوهر مخصوص سابلیمیشن و پرینتر جوهر افشان استفاده کنید.)

مراحل چاپ تیشرت مشکی با پارچه نرم پشت چسب دار

ابتدا تیشرت مشکی را بر روی یک سطح کاملا صاف پهن کنید. اگر پرز یا هر ذره دیگری بر روی لباس وجود دارد حتما ابتدا آن را تمیز نمایید. در غیر این صورت می تواند مانع اتصال مناسب پارچه نرم به تیشرت شود. سپس پارچه نرم را در محل مناسب بر روی تیشرت قرار دهید. اگر طرحی که پرینت گرفته اید دارای قسمت های سفید اضافی است، ابتدا با قیچی از لبه طرح برش بزنید و بر روی پارچه نرم قرار داده و به کمک چسب نسوز فیکس کنید. اکنون نوبت تنظیم دما و زمان دستگاه پرس حرارتی است. اگر دستگاه شما تک دما است، دما را بر روی 180 درجه سانتی گراد یا 360 درجه فارنهایت تنظیم کنید. مدت زمان چاپ نیز 140 ثانیه خواهد بود. اما اگر برای دستگاه شما دو دمای اولیه و ثانویه تعریف شده است، دمای اولیه را 359 و دمای ثانویه را 360 درجه فارنهایت تنظیم کنید. مدت زمان چاپ نیز 120 ثانیه می باشد. پس از رسیدن دستگاه به دمای مورد نظر، تیشرت را به آرامی بر روی صفحه تخت قرار دهید و تمام قسمت های تیشرت مشکی را با کاغذ نسوز بپوشانید. دستگاه را ببندید و دکمه استارت را بزنید. پس از اتمام فرآیند چاپ و شنیدن صدای بوق، دستگاه را باز کنید. دقت داشته باشید که کاغذ را بلافاصله از روی تیشرت جدا نکنید. ابتدا کمی صبر کنید و سپس به آرامی از لبه های کار کاغذ را جدا کنید (اقدام سریع برای جدا کردن کاغذ می تواند پارچه نرم را نیز از تیشرت جدا کند.).

نکات:

  1. همیشه کمی اختلاف رنگ بین تیشرت مشکی و رنگ مشکی موجود در طرح وجود خواهد داشت.
  2. فشار دستگاه باید در حد مناسب باشد. در غیر این صورت در طی فرآیند چاپ سبب ایجاد اختلاف رنگ بین بخش های مختلف تیشرت خواهد شد.

کاغذ ترانسفر نوعی کاغذ برچسبی است که بستر سفید رنگ مناسب برای چاپ سابلیمیشن را فراهم می کند.

چاپ روی تیشرت مشکی با کاغذ ترانسفر

برای چاپ روی تیشرت مشکی با کاغذ ترانسفر ابتدا باید طرح را به کمک پرینتر و جوهر معمولی (نه سابلیمیشن) و به صورت مستقیم (نه آینه ای) بر روی کاغذ ترانسفر پرینت بگیرید. سپس دستگاه را تنظیم کنید. دمای مورد نیاز 200 درجه فارنهایت (100 تا 120 درجه سانتی گراد) و زمان 10 تا 15 ثانیه است. پس از رسیدن دستگاه به دما، تیشرت را بر روی صفحه تخت پهن کنید. برچسب پشت کاغذ ترانسفر را به دقت جدا کرده و طرح را در جای مناسب بر روی تیشرت قرار دهید. یک کاغذ نسوز بر روی تمامی قسمت های تیشرت مشکی بگذارید. دستگاه را بسته و دکمه استارت را بزنید (برخی از دستگاه ها به صورت اتومات پس از بستن درب شروع به کار می کند).

نکات:

  1. در چاپ با کاغذ ترانسفر امکان برش طرح به فرم دلخواه وجود دارد.
  2. برای شستشوی تیشرت چاپ شده با کاغذ ترانسفر باید حتما لباس را به صورت برعکس داخل ماشین لباسشویی قرار دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام واتساپ با واحد فروش