معرفی کاغذهای چاپ سابلیمیشن (۳ نمونه پرکاربرد)

آنچه در این مقاله میخوانید ...

کاغذهای چاپ سابلیمیشن از نظر کیفیت با هم متفاوت اند و این آموزش به منظور شناخت بهتر انواع کاغذهای سابلیمیشن است. دوستانی که در زمینه چاپ سابلیمیشن فعالیت دارند با دیدن این ویدئو می توانند انتخاب بهتر و راحت تری از میان انواع کاغذهای چاپ سابلیمیشن داشته باشند. پس توصیه می کنیم پس از مطالعه این متن، ویدئوی موجود در این صفحه را نیز مشاهده نمایید.

انواع کاغذهای سابلیمیشن

سه نمونه متداول کاغذهای چاپ سابلیمیشن شامل انواع پشت آبی، پشت کرم و نمونه های چینی هستند. در نمونه هایی که پشت کاغذ رنگی است تشخیص پشت و روی کاغذ بسیار ساده خواهد بود. اما در مورد کاغذهای چینی که هر دو روی آن سفید است تنها راه تشخیص مقایسه بافت پشت و روی کاغذ است. آن سمت از کاغذ که بافت ریزتری دارد روی کاغذ می باشد.

مقایسه انواع کاغذهای سابلیمیشن از نظر کیفیت

کاغذهای پشت آبی از کیفیت بالاتری نسبت به دو نمونه دیگر برخوردارند. همان طور که مطلع هستید کاغذهای پشت آبی نیز خود به دو گروه تقسیم می شوند. یک نمونه مارک دار و نمونه دیگر بدون مارک است. نمونه مارک دار که در پشت آن کلمه sublimation paper دیده می شود از مرغوبیت بهتری برخوردار است که به دلیل وجود لایه ضخیم تری از کوتینگ می باشد. لازم به ذکر است که کاغذهای پشت آبی بالای 90 درصد انتقال رنگ دارند و در دسته ی کاغذهای درجه یک قرار می گیرند.

کاغذهای پشت کرم درجه دو محسوب می شوند و بین 70 تا 90 درصد برگشت رنگ دارند. نکته دیگری که در مورد کاغذهای پشت کرم وجود دارد این است که مدت زمان بیشتری برای انتقال رنگ بر روی محصول نیاز دارند. کاغذهای چینی که کیفیت آن ها از دو دسته قبلی پایین تر است بین 70 تا 80 درصد انتقال رنگ دارند.

نکات مهم در نگهداری کاغذهای چاپ سابلیمیشن

1- این نوع کاغذها بهتر است در جای تاریک نگهداری شوند.

2- تنها در صورت نیاز کاغذ را از داخل بسته پلاستیکی خارج کنید. مجاورت کاغذ با هوا موجب لوله شدن آن می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
پیام واتساپ با واحد فروش