راهنمای دمای چاپ سابلیمیشن بر روی محصولات مختلف یکی از ضروریات مورد نیاز افرادی است که در این زمینه کاری فعالیت دارند.

سابلیمیشن در زبان انگلیسی به معنای تصعید است. اساس چاپ سابلیمیشن نیز فرآیند تصعید می باشد. ابتدا تصویر را با استفاده از کاغذ و جوهر مخصوص پرینت می گیرند. در مرحله بعد توسط دستگاه چاپ حرارتی در دمای بالا از حالت جامد به گاز تبدیل می گردد. سپس این گاز بر سطح محصول مورد نظر می نشیند.

دما فاکتوری است که بر میزان تصعید جوهر و در نتیجه کیفیت تصویر اثرگزار است. در دمای پایین میزان قابل قبولی از جوهر به سطح جسم منتقل نخواهد شد. دمای بالا نیز موجب می شود رنگ بسوزد و تیره گردد. فاکتور دیگری که بر کیفیت تصویر اثر دارد، زمان است. مدت زمان مورد نیاز برای انتقال جوهر و ایجاد یک تصویر مناسب بر روی محصولات مختلف متفاوت است.

راهنمای دما

راهنمای دما

 

 

محصولات متنوعی در بازار وجود دارند که قابلیت چاپ سابلیمیشن را دارند. رنج دمایی مورد نیاز برای محصولات مختلف بسیار به هم نزدیک است و اختلاف بسیار جزئی با هم دارند؛ اما رعایت همین مقدار اندک برای ایجاد یک چاپ با کیفیت ضروری است. بر خلاف دما، مدت زمان مورد نیاز برای چاپ سابلیمیشن بر روی محصولات مختلف بسیار با هم متفاوت اند.

در اینجا گروه تبلیغاتی ثامن مجموعه ای از دماها و زمان های مورد نیاز برای چاپ بر روی متریال های مختلف را که پس از تجربیات چندین ساله بدست آمده است در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. در جدول راهنمای دما که در زیر ارائه شده است دو دمای اولیه و ثانویه بر حسب فارنهایت و سانتی گراد برای هر محصول توصیف شده است.

اختلاف دمای اولیه و ثانویه برای محصولاتی که ذاتا دمای پایین تری دارند (مثل کاشی) و موجب کاهش دمای بیشتری در قالب می شوند، بیشتر است. دمای ثانویه به منظور گرم شدن مجدد قالب و محصول تنظیم می گردد. دستگاه پس از آن که به آن دما برسد مدت زمان چاپ را در نظر می گیرد.

جدول دما

[yasr_visitor_votes size=”medium”]