آموزش چاپ سابلیمیشن روی فرش

آنچه در این مقاله میخوانید ...

آموزش چاپ سابلیمیشن روی فرش به دلیل درخواست های مکرر شما دوستان عزیز به صورت ویدئو تهیه گردیده است. پس اگر می خواهید با تکنیک های خاص در چاپ سابلیمیشن روی فرش آشنا شوید این ویدئو را با دقت تماشا کنید.

ملزومات مورد نیاز برای چاپ سابلیمیشن روی فرش

1- دستگاه پرس حرارتی صفحه تخت با ابعاد متناسب با فرش شما

2- فرش سابلیمیشن که در ابعاد و تراکم مختلف در مجموعه ثامن موجود می باشد.

3- طرح پرینت گرفته شده به صورت آینه ای ( حتما از پرینتر جوهر افشان، جوهر سابلیمیشن و کاغذ چاپ سابلیمیشن استفاده کنید.)

4- چسب نسوز

5- کاغذ نسوز

مراحل چاپ سابلیمیشن روی فرش

مرحله اول تمیز کردن پرزهای روی فرش است. شما می توانید با تکان دادن و یا هر وسیله ی دیگری که در دسترس دارید این کار را انجام دهید. سپس دما و زمان دستگاه پرس حرارتی را تنظیم کنید. دمای اولیه و ثانویه 359 و 360 درجه فارنهایت می باشد. در این مرحله زمان را بر روی 30 ثانیه قرار دهید. تمام تارهای فرش را به سمت خواب آن برده و در زیر دستگاه قرار دهید. بر روی آن کاغذ نسوز گذاشته و در دمای تنظیم شده برای چاپ به مدت 30 ثانیه پرس کنید (دقت داشته باشید که طرح بر روی فرش قرار ندارد). با انجام این عمل بستر چاپ کاملا صاف و یکدستی خواهید داشت.

پس از آن فرش را از زیر دستگاه بردارید و طرح را با استفاده از چسب نسوز بر روی آن ثابت کنید. اکنون زمان دستگاه را بر روی 200 ثانیه تنظیم کنید. یک کاغذ نسوز بر روی صفحه تخت بگذارید. و بعد فرش و طرح را قرار دهید (طرح به سمت بالا باشد) و در نهایت یک کاغذ نسوز دیگر بر روی آن ها بگذارید. دستگاه را ببندید و دکمه استارت را بزنید.

نکته: اگر از کاغذ چاپ سابلیمیشن درجه یک استفاده می کنید، زمان را 200 ثانیه و اگر از کاغذهای درجه دو استفاده می کنید، زمان را حداقل 300 ثانیه تنظیم کنید.

 
 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
پیام واتساپ با واحد فروش