آموزش چاپ بشقاب اکرولیک

آنچه در این مقاله میخوانید ...

آموزش چاپ بشقاب اکرولیک، یک محصول نشکن و بسیار کاربردی، با ذکر نکات در قالب متن و ویدئو آماده گردیده است. حتما پس از مطالعه متن، کلیپ مذکور را نیز تماشا کنید تا با جزئیات دقیق تر مراحل چاپ آشنا شوید.

ملزومات مورد نیاز برای چاپ سابلیمیشن بشقاب اکرولیک

به منظور چاپ بشقاب اکرولیک به تجهیزات زیر نیاز دارید:

1- دستگاه پرس حرارتی صفحه تخت ( دقت داشته باشید که در اینجا نیازی به کلمپ بشقاب نیست.)

2- چسب نسوز

3- کاغذ نسوز

4- ورق اکرولیک برش خورده به صورت دایره ای و در ابعاد مناسب

5- دو عدد بشقاب چینی (ابعاد بشقاب های چینی متناسب با ابعاد ورق اکرولیک باشد.)

6- طرح پرینت گرفته شده به صورت آینه ای

نکته: برای پرینت طرح باید حتما از کاغذ چاپ سابلیمیشن، جوهر مخصوص سابلیمیشن و پرینتر جوهرافشان استفاده شود.

مراحل چاپ بشقاب اکرولیک

چاپ بشقاب اکرولیک اگرچه متفاوت از چاپ سایر بشقاب ها است اما بسیار ساده می باشد. تنها کافی است مراحل ذکر شده در پایین را به دقت دنبال کنید.

ابتدا دور طرح خود را به کمک قیچی برش بزنید. سپس برچسب موجود بر روی بشقاب اکرولیک را جدا کرده و طرح خود را به کمک چسب نسوز بر روی آن ثابت نمایید. اکنون نوبت تنظیم دما و زمان دستگاه پرس حرارتی است. دمای مورد نیاز برای چاپ این محصول 180 درجه سانتی گراد یا 360 درجه فارنهایت می باشد. زمان را نیز بر روی 150 ثانیه تنظیم نمایید.

پس از رسیدن دمای دستگاه به دمای مذکور،  یک کاغذ نسوز بر روی صفحه تخت بگذارید. سپس بشقاب اکرولیک را در دستگاه قرار داده و مجددا بر روی آن کاغذ نسوز قرار دهید. دقت داشته باشید که بشقاب را به گونه ای در زیر دستگاه قرار دهید که طرح به سمت بالا قرار داشته باشد. دستگاه را بسته و دکمه استارت را بزنید.  پس از اتمام مدت زمان لازم برای چاپ و شنیدن صدای بوق، دستگاه را باز کنید.

طرح را از روی بشقاب جدا کرده و بلافاصله بین دو بشقاب چینی قرار دهید. با دستان خود به آرامی بر روی بشقاب بالایی فشار وارد کنید تا بشقاب اکرولیک انحنای بشقاب چینی را به خود بگیرد. پس از مدت زمان کوتاهی دمای محصول پایین می آید. اکنون می توانید آن را از بین دو عدد بشقاب چینی خارج کنید. اکنون محصول زیبای شما آماده است.

با ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.